Nästa match
Senaste resultat
Nyheter från föreningen
Anmälan till yngsta lagen, Flickor 16 & Pojkar 16
Igår, 09:49
Klädprovning nu i helgen 10-11 april
8 apr
Schemat April
4 apr
NYA KLUBBKLÄDER FRÅN CRAFT!
28 mar
Hej alla ledare
24 mar
Säsongen 2021
Igår, 16:50 0 kommentarer
Hej alla fotbollsspelare och föräldrar!
Vi har fått många förfrågningar om när fotbollen kommer drar igång. Vi tränare har tagit ett gemensamt beslut att vänta in värmen och gräsplanerna. Vi kommer att ha ett ledarmöte där vi kommer sätta ett startdatum. Vi vet i dagsläget att vi kommer träna söndagar mellan 9.00-10.00 Ni kommer självklart få informationen när vi haft möte.
Hoppas alla är sugna att dra igång fotbollssäsongen för det är vi ledare.
MVH Sofia, Josefine, Sofie
Vilken avslutning vi fick!
20 sep 2020 3 kommentarer
Vi ledare vill tacka alla spelare och föräldrar för denna säsong.
Alla spelare har vart fantastiska, lyssnat och vart goda kamrater mot varandra.
Vi hoppas alla spelare känt sig sedda och att säsongen vart rolig.
Säsongen avslutades på bästa sätt, med glädje, skratt och engagemang ifrån både spelare, föräldrar, syskon och alla släktingar som ställde upp idag.
Vi ledare vill tacka för presenten vi fick och längtar redan till nästa säsong igen.
För er spelare som inte kunde närvara idag vill vi självklart tacka och ge er eran medalj. Ni får höra av er till mig så löser vi det.
Tack igen för säsongen/ Sofia, Josefine och Sofie
Sista träningen och avslutning 20/9
15 sep 2020 0 kommentarer
Vi vill börja med att tacka er föräldrar för all positiv feedback ni gett oss under säsongen. Det beytder otroligt mycket för oss ledare.
Nu lider säsongen mot sitt slut.
Vi tänkte köra sista träningen nu på söndag 20/9 kl 9.00-10.30.
Vi har valt att förlänga träningen med 30 minuter då vi kommer ha avslutning i samband med träningen.
Hoppas vi ses på söndag.
Sista träningen innan sommaruppehållet
7 jun 2020 0 kommentarer
Nu på Söndag kör vi sista träningen innan vi tar sommaruppehåll.
Vi ledare håller på att planerar lite inför träningen.
Tanken är att vi ska försöka spela så mycket och så likt match vi hinner under träningstimmen. Ni föräldar får gärna vara kvar och titta och heja på flickorna.
Vi kommer starta upp träningen igen v 32 9/8 kl 9.00 och köra 7 träningstillfällen sista träningen är v 39 27/9.
Nu kör vi igång!
20 apr 2020 0 kommentarer
Boka in söndag 3 maj kl 9-10 i kalendern. Då är det dags för den första träningen för flickor födda 2014-2015. Vi startar upp på konstgräset på Siljansvallen tills det finns plats på gräsplanerna.
Just nu är det en ledare anmäld, Sofia Strandell, men vi är säkra på att det finns fler bland er föräldrar som kan hjälpa till under säsongen. Anmäl ert intresse till Sofia innan eller i samband med första träningen. Ju fler ledare desto bättre för alla parter.
Det krävs inga egentliga förkunskaper mer än att hjälpa till att sprida rörelseglädje och laganda.
/Styrelsen
Kommande aktiviteter
Inga aktiviteter inbokade |